Τo The Brilliant School διοργανώνει μεγάλο καλοκαιρινό διαγωνισμό με θέμα A day in life in Aegina!

• Είσαι νέος ή νέα από 6 έως 18 ετών και περνάς τα καλοκαίρια σου στην Αίγινα; Ποιο είναι το καλύτερο μέρος για μπάνιο; Για ψάρεμα; Πας για βόλεϊ στην παραλία; ή για ποδήλατο με τους φίλους σου;
  • Μήπως έτυχε να ακούσεις κάποιον καλό μουσικό; να δεις κάποιον ταλαντούχο ζωγράφο να αποτυπώνει το ηλιοβασίλεμα; Ή μήπως έτυχε να χορέψεις σε κάποια αυθόρμητη γιορτή στην παραλία;
  • Φτιάξε ένα βιντεάκι για όλα αυτά, τράβηξε φωτογραφίες ή γράψε ένα κείμενο στα αγγλικά ή στα γαλλικά και στείλτε το στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. από τις 15 Ιουλίου ως τις 15 Αυγούστου για να μας παρουσιάσεις το νησί μέσα από τα δικά σου μάτια!
  • Τα τρία καλύτερα έργα θα βραβευτούν (δωροεπιταγή αξίας 100 ευρώ από τα epublic, μια προσφορά από το The Brilliant School για τα δίδακτρα των 2 πρώτων μηνών και μια δωροεπιταγή από το Λυχνάρι).
  • Η βράβευση καθώς και η παρουσίαση των 20 καλύτερων έργων θα γίνει κατά τη διάρκεια μιας εκδήλωσης που θα επιμεληθεί το The Brilliant School στις 26 Αυγούστου.